Sordivõrdluskatsed

2016. aastal alustasid Kanepi Aiand OÜ ja Eesti Maaülikool sordivõrdluskatset, mille eesmärk on välja selgitada uued perspektiivsed haljastuses kasutatavad konteinertaimed. Oluline on katses see, et taimi on kasvatatud sarnastes tingimustes. Tagatud on samaväärne valgus, väetamine, substraat ja istutuspotid. Erinev on vaid ilmastikutingimus erinevatel kasvu aastatel. Kuid katse eesmärk ongi välja selgitada, millised liigid ja sordid peavad dekoratiivsena võimalikult kaua välitingimustes vastu, et neid siis edukalt haljastuses kasutada. Katsepõldu pildistatakse kindlatel nädalatel kokku 4 korda. Loodetavasti annavad katse aastate pildid ja kommentaarid hea ülevaate erinevate sortide kasvukujust, kasvutugevusest, õite värvusest ja suurusest. Viimane katse aasta on 2020.
Sordivõrdluskatse taimed pärinevad Euroopa noortaimede tootjafirmadelt: Syngenta FPS, Florensis, Elsner PAC, Volmary, Dümmen Orange, Selecta ja Beekenkamp.
Suur tänu meie koostööpartneritele, kes on vahendanud katsetaimede õigeaegset saabumist Kanepi Aiandisse. Meie head partnerid on Horticom OÜ, Bloomest OÜ ja Nurmiko Hulgi OÜ.

Loodame, et aitame Teil teha veel parema valiku oma kodude kaunistamisel!

Kirjeldus  - aretaja poolne ametlik info sordi kohta.

Kommentaar - meie tähelepanekud ja nõuanded sordi kasvamisest ja kasvamisest Lõuna-Eesti tingimustes konkreetsel aastal, kui ei ole kirjutatud teisiti.