Kuidas toimida noortaimedega kodus

Noortaimede väljastamine ja kohapealne müük toimuvad märtsikuus.

Taimedega koju jõudes avada koheselt umbne pakend ja lase taimedel kohaneda ning hingata! Kuivade taimede juurepalli niisuta ainult kergelt.

Istutamine

Kuna beebitaimed on väga noored ja väikese juurepalliga tuleks nad kindlasti paari päeva jooksul ära istutada. Istutamiseks sobib pikeerimis- või suvelillemuld. Taimed istutada koos mullapalliga nii, et taime juurekael jääks samale sügavusele nagu varem.  Sügavamale istutamine võib tekitada juurekaelala põletikku. Pärast istutamist hoida taimi paar päeva veidi varjulisemas kohas neid järk järgult valgusega harjutades. Kindlasti mitte otsese päikese käes. Taimede kasvuks sobib valge koht, kus temperatuur on päeval 14-24 ja öösel 12-16 kraadi. Pärast istutamist kergelt kasta!

Väetamine

Lisaväetamist alustada pärast taimede juurdumist, 10-14 päeva pärast istutamist. Taimede istutamisel võib koheselt mulda segada pikaajalist kompleksväetist (Leitav siit) või kasutada hiljem kastmisväetist. Väetamise puhul juhinduda konkreetse väetise pakendil toodud kulunormist ja kasutamissagedusest. Meie soovitame suvelilledele kastmisväetist (Terraflex T) (Leitav siit) ning juurte kasvu soodustamiseks ja stressi ravimiseks biostimulant Allgrow (Leitav siit).

Kastmine

Mitte üle kasta! Väikese juurdumata istiku puhul on oht teda üle kasta, mis põhjustab juurte mädanemist. Muld hoida stabiilselt niiske, pigem isegi kuivemapoolne, see soodustab juurte arenemist. Kastmisel vältida vee sattumist lehekodariku vahele kuna osad liigid seda ei talu. Juurdunud taimele sobib hästi altkastmine. Juba suurema taime puhul oleneb kastmissagedus liigist.

Kärpimine

Kui taimed on juurdunud ja tipus on näha uusi lehti, võrseid, on õige aeg taime ladvad ära näpistada või lõigata. Taimede kärpimine väga soodustab harunemist ja tänu sellele kasvab tihedam ning kompaktsem taim. Osad taimed vajavad veel korduvat kärpimist. Kärpimisvajadust saab visuaalselt hinnata, kui taimel on üksikud pikad harud või kipub taim üldse üle kasvama ja venima, siis võib julgelt veel kord võrse latvasid kärpida. Iga kärpimine pikendab õitsema minemise aega 1-2 nädalat, aga selle eest kasvab kordades tihedam taim, mis õitseb mitu kuud kauem.