Muud marjapõõsad ja -puud


AEDMURAKAS ehk pampel 'Black Satin'

Väga saagikas sort. Juuli lõpus valmivad suured, tugevad piklikud läikivmustad viljad on maitsvad ja magusad. Põõsas on poolpüstine. Varred on ogadeta. Kõrgus kuni 1,4 m.
Isetolmleja kuid saagikuse tõstmiseks istutada mitmekaupa. Haigus- ja külmakindel.
Eelistab happelisi (pH 6 – 6,8), niiskeid ja hea äravooluga saviliivmuldi päikeselises kasvukohas.

Aedaroonia

AEDAROONIA

Viljad mustad, tihedalihalised, mahedalt mõrkjas-parkiva maitsega.
Põõsas kasvab 2 – 3 meetri kõrguseks. Lehtedel on ilus punane sügisvärvus.Ilutaimena kasvatamiseks tuleks valida vähemsaagikamaid taimi, millel põõsa korrapärane kuju paremini püsib.

Aroonia kodumaa on Põhja-Ameerika. Söödavate viljadega vormi avastas I. Mitšurin. Marjakultuurina hakati teda esmalt kasvatama Venemaal.


'Cido'

EBAKÜDOONIA 'Cido'

Laiuva kasvukujuga, suurte kollaste söödavate viljadega põõsas.
Aretatud viljade pärast, mis on põhiliigist suuremad ja kergelt pirnikujulised, väga maitsvad, keediste, siirupi jms tegemiseks. Läikivad sügavrohelised lihtlehed ja oranzid lihtõied, VI. Õitseb väga rikkalikult. Varred praktiliselt ilma asteldeta. Vähenõudlik taim, kasvab hästi kuivas ja toitainetevaeses mullas. Eelistab täispäikest.


SININE  KUSLAPUU

Eelistaks päikeselisemat kasvukohta, siis on viljade maitse magusam. Mullastiku suhtes pole nõudlikud (PH 5,5). Talvekindlad (kuni -45 ° C). ning pikaealised põõsad, viljakandvus võib kesta 30-35 a. Saagikuse suurendamiseks vajab risttolmlemist teiste sortidega, soovitatavalt istutada 2-3 põõsalisi gruppe. Viljad valmivad juuni keskpaigast juuli keskpaigani st. valmivad järk-järgult. Noored põõsad ei vaja suuri hoolduslõikusi, alles peale 6 a. kasvamist võib hakata üksikuid vanemaid oksi eemaldama.


'Wojtek' UUS MEIE SORTIMENDIS!

Tugevakasvuline põõsas on 150-180 cm kõrge ja 140 cm lai, tiheda kompaktse kasvuga . Ühe vilja mass 2 g , värvuselt tumesinised ning kaetud tugeva vahakirmega, maitselt magus ning väga vitamiinirohke. Saagikas keskvalmiv sort, aretatud Poolas. Sobilikud hoidiste valmistamiseks (moosid, mahlad) , samuti ka kuivatamiseks ning külmutamiseks. Täiskasvanud põõsas annab kuni 2,5-4 kg marju. Kollakasvalged paarikaupa asetsevad kellukjad õied, õitseb rikkalikult mai lõpus, on hea meetaim.


'Zojka' UUS MEIE SORTIMENDIS!

Põõsas kasvab kuni 1,6 meetri kõrguseks, tiheda kompaktse kasvuga. Viljad on värvuselt tumesinised pikliku kujuga ning kaetud tugeva vahakirmega, maitselt magus ning väga vitamiinirohke. Varajane saagikas sort. Valminud viljad ei pudene põõsalt.
TOOMPIHLAKAS

'Krasnojarskaja'

Kevadel valgete õite ja suvel tumedate pirnikujuliste magusate marjadega.
Põõsas kuni 3m kõrgune. Kultuurtoompihlakat ja temast tehtud tooteid tuntakse nimega saskatoon.
Marjad sisaldavad rohkesti erinevaid toitaineid, vitamiine ja bioaktiivseid ühendeid.Kultuurtoompihlaka marju armastavad väga ka linnud.
Põõsas varaviljuv ja saagikas. Haigus ja talvekindel.