KultuurmustikasMUSTIKA KASVATAMINE:
 
Põõsas tuleks istutada päikeselisse kasvukohta. Mustikat võib kasvatada turbal, keskmise viljakusega pinnasel ja isegi kehvema kvaliteediga pinnasel, mis tuleb hoida püsivalt niiske ja õhutatuna. Optimaalne pH on vahemikus 3,5–4,8.
MEIE PAKUTAVAD SORDID 2021:

VARAJANE SORT:
'Patriot' - Üks kõige hinnatumaid varavalmivaid mustikasorte. Kasvab 1,2-1,8 meetri kõrguseks. Talub kuni -35 kraadist pakast. Ühelt põõsalt võib saada kuni 9 kg marju. Vajab tolmendajat. 

KESKVARAJASED SORDID:
'Chandler' - See sort kannab vilja pikka aega (4-6 nädalat). Selle põhijooneks on suurimad marjad kõigist saadaolevatest sortidest, kasvades kuni 2,5-3,5 cm. Marjad on magusad, tugeva aroomiga. Põõsad on hargnenud ja kasvavad kuni 1,5 m kõrguseks. Ühelt põõsalt võib saada 6–8 kg marju. Isetolmneja, kuid saagi suurendamiseks võiks läheduses kasvada veel mõni sort.

'Bluegold' -
Keskhiline, viljad valmivad augustis. Väga viljakas sort. Seda on väga lihtne kasvatada, sest tal on madalad nõuded. Sobiv harrastusaednikele kasvatamiseks. Tugeva ja püstise kasvuga põõsas kasvab kuni 1,8 meetri kõrguseks. Lehtede sügisvärvus oranžikas-punane. Taim vajab tolmnemiseks kõrvale teist sorti. 

'Bonus' - Keskhiline, viljad valmivad augustis. Viljakas sort (kuni 6 kg põõsalt). Tema peamine omadus on, et tal on suured viljad (Chandleri kõrval üks suuremaid). Põõsa kõrgus kuni 1,5 meetrit.  Talub kuni -34 kraadist pakast.  Risttolmleja, hea tolmlemise tagamiseks kasvatada koos teiste sortidega.  

HILINE SORT:
'Darrow' - Hiline sort, millel on suured magusad marjad (kuni 2,5cm). Põõsas on tugevakasvuline ning võib kasvada kuni 1,8 meetri kõrguseks. Hea transpordikindlus. See sort vajab tolmnemiseks kõrvale teist sorti.

Hinnad: 6,50€ ja 7,20€