Aiamuld
BIO köögivilja muld
Etiketid
Graanulväetised
Haavamääre Bio
Hiire- ja rotimürk
Infinito (ebajahukaste, lehemädanik, pruunmädanik tõrjeks)
Kalmumuld
Kanakaka graanulid
Kassi- ja koerapeletaja (pihustiga)
Kasvuturvas
Katteloor
Kinnituspiigid katteloorile
Kompostmullad
Köögivilja muld
Liimivöö viljapuudele
Liimpüünised
Lillemuld
Linnuvõrk
Looduslik taimehoolitseja F
Looduslikud väetised
Maasika- ja marjaväetised
Maasikakile
Mahemullad
Mavrik (kahjurid)
Mullaparandajad
Multš
Muruväetised
Mustikaväetised
Neem Azal T/S (kahjurid)
Okaspuu ja rododendronimuld (happeline)
Okaspuuväetised
Orhideemuld
Orhideeväetised
Peenravaip
Pelargoonimuld
Pikatoimeline väetis Osmocote
Potikruus
Previcur Energy (haiguste tõrjeks)
Pulberväetis Terraflex T
Roheline seep
Roosimuld
Roosiväetised
RoundUp (umbrohutõrje)
Sidumistraat
Sipelgate tõrjevedelik
Taifun B (umbrohutõrje)
Tekstiilmultš
Tigude tõrjegraanulid
Toalillede muld
Tomati- ja tšillimuld
Tomativäetised
Varjutus- ja tuuletõkkekangas
Vedelväetised
Viinamarja kastmisväetis
Väetisepulgad
Väävel

ERINEVATE TOITAINETE TÄHTSUS AIATAIMEDELE

KALTSIUM (Ca) on vajalik toitaine juurte kasvuks. Puudus ilmneb võrsetippude kuivamises. Noored ülemised lehed on servadest või üleni heledamad, allakeerdunud servadega, juurestik on nõrk. Levinumaks puudushaiguseks on näiteks tomati viljatipu mädanik.

MAGNEESIUM (Mg) on tähtis toitaine assimilatsiooniprotsessis. Puudusel taimelehed muutuvad kirjuks, vanemate lehtede sooned on rohelised ning soontevaheline ala kollakas.

VÄÄVEL (S) mõjutab saagi kvaliteeti ja maitset. See on tähtis kapsa ja sibula aroomainete moodustumisel. Väävli puudus meenutab lämmastiku puudust, kuid kõigepealt hakkavad heledaks muutuma taime nooremad lehed.

RAUD (Fe) osaleb leherohelise (klorofülli) moodustumisel. Puudusel muutub noorte lehtede lehelaba kollakaks. Leherood on rohelised, leheservad kärbuvad.

VASK (Cu) osaleb nagu magneesiumgi taimede assimilatsioonis. Puudus ilmneb noorte lehtede tippude ja servade kuivamises. Leherood püsivad rohelisena

MANGAAN (Mn) osaleb nagu raud klorofülli moodustumisel. Mangaani puudust esineb harva. Puudustunnused on sarnased rauapuudusega, kuid lehed muutuvad soonte vahelt punkthaaval kollakaks. Leherood on rohelised.

LÄMMASTIK (N) on vajalik eelkõige lehtede ja varte kasvuks. Puudus ilmneb vanemate lehtede kollaseks muutumises. Liigne lämmastik muudab taime kasvu liiga lopsakaks, õitsemise nõrgaks ning saagi kehvaks. Sügisel antud lämmastik nõrgendab taimede talvekindlust.

FOSFOR (P) on oluline juurte ja võrsete arenemiseks, parandab lämmastiku ainevahetust, toetab magneesiumi ja mangaani omastamist, intensiivistab fotosünteesi. Fosfor parandab ka taimede seisu- ja haiguskindlust. Vaeguse korral kasvuperiood pikeneb ning viljad ei valmi.

KAALIUM (K) reguleerib vee tasakaalu taimerakkudes, suurendades taimede vastupidavust põuastressile. Kaaliumil on ka oluline roll suhkrute moodustamisel, aidates taimedel paremini talvituda.

BOOR (B) mõjutab taime õitsemist ja seemnete moodustumist. Puudusel noored lehed keerduvad ja närbuvad, kasv pidurdub. Juurte tippudes paksendid. Puudus võib põhjustada ka saagi deformatsioone, näit porgandite lõhenemist, punapeedi koore ebatasasusi jne.

MOLÜBDEEN (Mo) on vajalik toitaine valkude moodustumiseks ja kaunviljaliste taimede lämmastiku sidumiseks. Puudus põhjustab taimes lämmastikupuudusega sarnaseid ilminguid.

TSINK (Zn) on tähtis toitaine valguainevahetuses. Puudusel lehed muutuvad roodude vahelt heleroheliseks, kollaseks või isegi valgeks. Puudust esineb üsna harva.