Siidpööris (Miscanthus)

Hiina siidpööris (Miscanthus sinensis)
Siidpöörised on kõrgekasvulised kõrrelised, millel on nii kaunid lehed kui ka õisikud. Siidpööristele sobib päikeseline ja soe, tuulte eest varjatud, kasvukoht ning parasniiske tavaline või viljakam aiamuld.  

Pott 15cm. Hind 5,00

‘Ferner Osten’ UUS! - Pikkade, püstiste ja kitsaste lehtedega, ümara kujuga, hästi vormi hoidev kõrreline. 
Tal on hõredad, kaarjad, kollakasrohelised varred ja rubiinjaspunased õitepöörised, mis muutuvad ajapikku hõbedasteks. Sügisel muutub lehestik oranžikaks. Kõrgus u 130cm UUS!

‘Graziella’ UUS!- Kitsaste, kaarduvate roheliste keskelt valge triibuga lehtedega, aeglaselt laiusesse kasvav, püstine, pikaealine elegantne ilukõrreline. Õitseb augustist oktoobrini. Pikad heleroosad, hiljem hõbedased kohevad pöörisõisikud püsivad läbi talve. Sügisvärv oranžides ja punastes toonides. Külmahell – lumevaesel külmal talvel katta. Kõrgus u 100/150cm. UUS!

‘Kleine Fontäne’ - Püstine, ülalt laiali hoidva (nagu väike purskkaev), rohelise lehestiku ja kaunite õisikutega elegantne kõrreline. Rohelisel kitsal lehel jookseb valge triip. Õitseb rikkalikult alates hilissuvest ja tema uued punakaspruunid õied pakuvad kena tausta vanematele küpsedes hõbedaseks tuhmunud õitele. Kõrgus: 100-150cm.

‘Kleine Silberspinne’ - Terasrohelise lehestikuga, püstine ja seisukindel, kõrgekasvuline vähenõudlik ja pikaealine ilukõrreline. Suve lõpus ilmuvad lehestiku kohale püstised, roosakad siidised õisikud, mis muutuvad seemnete valmimisel hõbedaselt läiklevateks. Kõrgus: 120-140cm.

‘Malepartus’ - Tugevatel vartel pikalt väljaulatuvad kaarduvad rohelised laiad lehed. Sügisvärv kuldkollane. Sügisel pruunikas-punased õied. Suured püstised punased, hiljem hõbedased kohevad pöörisõisikud.
Lumeta talvel kindlasti katta. Uued lehealged ilmuvad kevadel suhteliselt hilja. Kõrgus 150-200cm.

‘Strictus’ - Põneva lehestikuga - pikkadel, kitsastel, rohelistel lehtedel mahekollased põikitriibud. Moodustab sihvaka kompaktse puhmiku. Suve lõpus punakaspruunide kohevate pöörisõisikutega. Sobib kasvatamiseks üksiktaimena, rühmades; potis; koduaias, suurematel haljasaladel, veekogude läheduses ja sooaedades. Kõrgus:150cm.