Indeterminantsed ehk piiramatu kasvuga

‘Ananas’  Läbi müüdud 2023 aastaks

Keskmiselt varajane, kõrgekasvuline. Suurepärane oranži viljalihaga võileivatomat! Magusad, tihedad, väheste seemnetega 200-500g viljad. Selle sordi tomatid meeldivad neile, kes armastavad maitsvaid magusavõitu maitsega vilju. Tomat sobib salatite valmistamiseks ja konserveerimiseks.

‘Brooklyn’

Keskmiselt varajane, kõrgekasvuline. Vili on keskmise suurusega ja väga ilusa piklik-ümara kujuga. Maitselt klassikaline, natuke hapukam. Sobib kasvuhoonesse.
Taimehaigustele vastupidav. Taimed on tugevakasvulised ja tugeva juurestikuga.

‘Cindel’  Läbi müüdud 2023 aastaks

Hinnatud, tulus standardsort. Väga varajane, saagikas tomat, vili 130 g.

‘Erk’  Läbi müüdud 2023 aastaks

Keskmise kuni tugeva kasvuga. Keskvarajane, saagikas sort.
Viljad on keskmisest suuremad, 125-130g,  lapikümarad. Transpordikindlus hea.

‘Evelle’  Läbi müüdud 2023 aastaks

Indeterminantse (piiramatu) kasvuga, varajane ja saagikas sort. Kobar on ühe- või kaheharuline. Valmimata vili on rohelise “kraega”, valminult punane, piklikümar, keskmise massiga 80-90 g. Viljad on ühtlase suurusega kogu taimel. Uus sort on vastupidav haigustele ja viljade lõhenemisele. Sobib kasvatamiseks kevadkasvuhoonetes.

‘Fuji Pink’  Läbi müüdud 2023 aastaks

Indeterminantne (piiramatu kasvuga) sort.
Suurepärase maitsega õrnakooreline tumeroosa tomatisort. Ümarad viljad kaaluga 180-200 g. Väga hea säilivusega sort.

‘Green Zebra’  Läbi müüdud 2023 aastaks

Keskvarajane kõrgekasvuline sort kasvatamiseks katmikalal, hinnatud keskmise suurusega maitsvate aromaatsete viljade poolest. Vilja värvus roheline, kergete triipudega, vili hea säilivusega. Tarvitatakse värskelt. Samuti sobivad konserveerimiseks.

‘Kwintella’  Läbi müüdud 2023 aastaks

Väga varajane haigustele vastupidav hübriidsort. Vaarikapunased lapikümarad kergelt ribilised tomatid kaaluga 220-250 grammi. Lihakad ja väga maitsvad tomatid. Säilivad hästi.

‘Lemon Boy’  Läbi müüdud 2023 aastaks

Väga populaarne ja hinnatud Hollandi hübriidsort. Väga varajane sort. Kõrgekasvuline, väga hea magusa maitsega ilus kollane lihatomat. Võileivatomat. Vilja kaal 150-200 grammi, väheste seemnetega. Haigustele vastupidav sort. Sobivad nii värskelt tarbimiseks kui ka töötlemiseks. Kasvatamiseks kasvuhoones.

‘Malle’  Läbi müüdud 2023 aastaks

Kõrgekasvuline. Saagikas ja varajane sort. Vili lapikümar, keskmise kaaluga 90g.
Viljad väga hea maitsega. Vastupidavad lõhenemisele ja transpordile. Sort on haigustele vastupidav.

‘Moneymaker’  Läbi müüdud 2023 aastaks

Kõrgekasvuline kobartomat. Varajane ja väga saagikas, peavõrsel moodustub 7-8 kobarat, milles igaühes 8-10 vilja. Vilja kaal 80-100g. Viljub hilise sügiseni. Sobib nii kasvuhoonesse kui ka avamaale.

‘Orange Queen’  Läbi müüdud 2023 aastaks

Hiline, kõrgekasvuline kobartomat. Viljad särav-oranžid, lihakad, suured, keskmine kaal 150-250 grammi. Viljaliha mahe, vähese happesusega ja väheste seemnetega. Sobib kasvatamiseks jahedamas kliimas. Hea võileivatomat.

‘Oxheart’ (‘Härjasüda’)  Läbi müüdud 2023 aastaks

Indeterminantne sort. Viljad ülisuured, kuni 300g.
Kasvatada 1-2 harulisena. Viljad on roosakaspunased, mahlased, õhukese kestaga.

‘Rally’  Läbi müüdud 2023 aastaks

Indeterminantne sort, 200 g viljaga lihatomat. Sobib hästi kiletunnelisse. Taim avatud kasvuga.
San Marzano
Hinnatud lihakas ploomtomat. Saagikas. Tomatid kobaras piklikovaalsed, kuni 8 cm, kaaluga 90-110 grammi. Säilib hästi, ei lõhene. Katmikalale, avamaale. Vähese veesisalduse ja tiheda viljaliha pärast sobib hästi marineerimiseks, püreedeks-pastadeks.

‘Taiko’  Läbi müüdud 2023 aastaks

Keskvarajane, kõrgekasvuline. Avamaale, katmikalale. Suuresaagiline. Kobaras palju kollaseid 30-40 grammiseid ovaalseid tomateid. Väga hea säilivusega. Marineerimiseks. Suurepärase maheda maitsega.

‘Visa’  Läbi müüdud 2023 aastaks

Kõrgekasvuline. Varavalmiv saagikas hübriidsort.
Lapikümarad hea maitsega viljad. 95-100g. Transpordikindlus hea.

Determinantsed ehk piiratud kasvuga

‘Maike’  Läbi müüdud 2023 aastaks

Madalakasvuline. Varavalmiv.
Viljad on ümmargused, siledad, ribideta, keskmine kaal 60-65 g. Suuresaagiline.

‘Mato’

Madalakasvuline.Varajane, saagikas. Vili lameümmargune. Viljade keskmine kaal 90-100 g. Vastupidav ruugehallitusele. Säilib hästi, hea transporditaluvus.

‘Roma’  Läbi müüdud 2023 aastaks

Madalakasvuline. Keskvarajane, vili u. 90gr. Kõrgus kuni 60cm. Avamaale. Vastupidav lehemädanikule.

‘Terma’

Madal, väga varajane.Sobib kiletunnelisse ja avamaale.
Vili lapik kuni ümar, 50g. 

‘Valve’  Läbi müüdud 2023 aastaks

Madalakasvuline. Varajane. Kobar võib olla ühe- või mitmeharuline, vili kujult veidi piklik, vahel ka ümar. Vilja keskmine mass 95 grammi, viljad lõhenemiskindlad. Ruugehallituskindel.

Ripptomatid

‘Brasil Red’  Läbi müüdud 2023 aastaks

Puhmja kuni rippuva kasvukujuga kokteilitomat. Erkpunased, magusad viljad. Varajane viljuja, rikkalik saagikus. Elastsed võrsed.

‘Tumbling Tom Yellow’  Läbi müüdud 2023 aastaks

Spetsiaalselt ripp-anumates kasvatamiseks mõeldud tomatisort! Varajane ja viljakas, 2-3 cm. sidrunkollased kirsstomatid. Aeglasema kasvuga kui punane. Õues istutamiseks, kuid sama hea kasvuhoones. Suurepärane amplitomat!

Kirsstomatid

‘Pink Charmer’

Roosade viljadega väga saagikas sort. Piiramatu kasvuga. Kobaras on kuni 40 tomatit. Hea lõhnaga viljad. Sobib kasvatada ka konteinerpotis.

‘Red Cherry ‘  Läbi müüdud 2023 aastaks

Kõrgekasvuline. Kobaras 20-40 väikest punast vilja. Magusa maitsega viljad.

‘Summer Sun’  Läbi müüdud 2023 aastaks

Väikeseviljaline, kõrgekasvuline, väga saagikas sort kasvuhoones kasvatamiseks. Viljad kollased, väikesed kirsstomatid, kasvavad pikas kobaras, valmivad järk-järgult. Lastega peres asendamatu sort! Haiguskindel, säilib väga hästi.

‘Sweet Million’ – Läbi müüdud 2023 aastaks

Kõrgelt hinnatud väga varajane kirsstomat (viinamarjatomat) väga -väga suurte kobaratega! Ühes kobaras võib olla kuni 100 vilja! Taim on kõrge, jõulise kasvuga, vajab tugevat toestust. Kasvuhoones kasvatamiseks. Viljad punased, väikesed (keskmiselt 15 grammi), magusad, õhukese ja läikiva koorega ja ei lõhene.
Kindel sort peresse, kus kasvavad lapsed!

‘Black Cherry’  Läbi müüdud 2023 aastaks

Kõrgekasvuline, suuresaagiline kirsstomat.
Viljad tumedad, mustjaspunased, väikesed, aromaatsed ja magusad. Kobarad pikad. Kasvatamiseks kasvuhoones. Üks maitsvamaid tumedaid tomatisorte üldse!

‘Brasil Red’  Läbi müüdud 2023 aastaks

Puhmja kuni rippuva kasvukujuga kokteilitomat. Erkpunased, magusad viljad. Varajane viljuja, rikkalik saagikus. Elastsed võrsed.
Tumbling Tom Yellow
Spetsiaalselt ripp-anumates kasvatamiseks mõeldud tomatisort! Varajane ja viljakas, 2-3 cm. sidrunkollased kirsstomatid. Aeglasema kasvuga kui punane. Õues istutamiseks, kuid sama hea kasvuhoones. Suurepärane amplitomat!

Potitomatid

‘Lemon Sherbet’

Kompaktse kasvuga kuni 40 cm kõrge potitaim. Kirsisuurused viljad on kollased ja atraktiivsed. Viljakobarad vajavad toestamist.

‘Primabell’  Läbi müüdud 2023 aastaks

Potitomat. Vilja värvus on punane. Taim kasvab 40 cm kõrguseks ja ei vaja tuge.
Väikesed kirsisuurused viljad. Taimi
võib amplisse istutada ja rõdul kasvatada.

‘Primagold’  Läbi müüdud 2023 aastaks

Potitomat. Vilja värvus on kollane. Taime kõrgus on 30-50 cm. Viljad on erkkollased ja magusa maitsega. Jahukastekindel.

‘Red Robin’  Läbi müüdud 2023 aastaks

Madalakasvuline ampli-,poti- ja rõdutomat. Väiksed erepunased viljad. Vilju on palju. Dekoratiivne konteinertaim.

‘Varto’

Madalakasvuline potitomat. Vili väike, umbes 50gr, helepunane, hea maitsega. Varajane, tärkamisest esimeste viljade valmimiseni 110-115 päeva.
Sort on varjutaluv ja ei veni välja, mistõttu sobib kasvatamiseks ka toaaknal või rõdu- või terrassikastis, samuti kiletunnelis, avamaal ja kasvuhoones.
Aretatud Jõgeva Sordiaretuse Instituudis.

‘Verino’  Läbi müüdud 2023 aastaks

Kompaktse kasvuga potitomat, viljad kenasti nähtaval. Varaviljuv. Punased kirsstomatid, aromaatsed ja magusa maitsega. Tumeroheline lihav lehestik.