Pikaviljaline kurk ’Kiruna’

Pikad silinderjad viljad. Kibeaine vaba sort. Jõulise kasvuga, jahukastekindel sort. Kõrge saagikus. Sobib kodukasvuhoonesse, mullas kasvatamine ja madalamad temperatuurid ei ole takistuseks.

Poolpikk kurk ‘Marketmore’

Varajane. Viirushaiguste- ja jahukastekindel väga saagikas tumerohelise koorega poolpikk salatikurk avamaale või kasvuhoonesse, suurde potti rõdule. Kergete kühmudega 15-25 cm pikkused viljad on maitsvad ja sobilikud ka marineerimiseks. Saagikas ka kehvade ilmastikuolude korral. Valmib 60-65 päevaga.

Lühiviljaline kurk ’Dirigent’

Väga varajane partenokarpne (Iseviljuv) ja mõruvaba hübriidsort. Kurgid tugeva sisestruktuuriga ja väikese seemnekambriga, ilusa kujuga, ei deformeeru ega kasva üle. Peenekühmuline. Soolamiseks, marineerimiseks.

Lühiviljaline kurk ’Majestosa’

Varajane, iseviljuv, lühike ja siledakooreline saagikas sort. Sobib väga hästi marineerimiseks, hapendamiseks ja värskelt tarbimiseks.
Mõruainevaba. Kasvuperiood 50 päeva.

Lühiviljaline kurk ’Alex’

Lühiviljaline. Väga varajane, partenokarpne (isetolmlev) sort. Siledakooreline, tumeroheline, silinderjate ühtlaste viljadega kurk, sobib kasvatamiseks nii avamaal kui kiletunnelis. Külvist saagini 56 päeva. Saagikaim sort Eestis.