Maasika frigotaimed potis

MAASIKA frigotaimed: õiepungadega taimed, mis kannavad samal aastal suuri vilju.


Istutuseelne hooldamine:
vältida tuleb taimede jätmist päikese kätte. Hea koht istutuseelseks säilitamiseks on kelder või jahe kuur.Istutamine: istutamiseks sobivaim on jahe ning pilvine ilm. Enne istutamist tuleb maa piisavalt
märjaks kasta. Õige istutussügavus on eriti tähtis. Juurekael peab jääma maapinnaga tasa. Liiga
kõrge istutuse korral jääb taim tuikuma, ei arene edasi ning juured võivad kuivada. Liiga sügavale
istutatud taimed jäävad kängu ja võivad hukkuda. Taimejuured peavad istutusjärgselt jääma otse
alla. Mingil juhul ei tohi keerata juuri kahekorra, otsad ülespoole. Liiga pikkade juurte korral võib
neid lühemaks kärpida.

Istutusjärgne hooldamine: esimese kahe nädala jooksul pärast istutamist peab tagama taimedele
piisava pealtkastmise. Mida suurem on taim, seda raskem on taimele tagada head starti.

MEIE PAKUTAVAD SORDID 2021:  

'Polka' OTSAS!
Kategooria A 
Eestis kõige hinnatum maasikasort! Viljad on säravpunased, suured kuni keskmised, suhteliselt ühtlase valmivusega, hea korjatavuse ja käitlemiskindlusega. Viljaliha helepunane, tihe, väga hea magusa maitsega lauamari. Puhmas keskmise kasvutugevusega, tütartaimi annab rikkalikult. Suurepärase saagikusega ja suhteliselt talvekindel. Vastuvõtlik lehti kahjustavatele seenhaigustele ja maasikalestale. Vastupidav hahkhallitusele. Vajab lõpumarjade peenenemise saagiperioodil tugevat kastmist. Viljad valmivad juuli algul.

'Rumba' OTSAS!
Kategooria A ja A++
Magusa maitsega varasepoolne maasikas. Viljaliha on helepunane, maasikas ise säravpunane. Marjad on keskmise suurusega või pigem suured. Suhteliselt ühtlase valmivusega, hea korjatavuse ja käitlemiskindlusega. Aretatud Hollandis, kuid kasvatatakse Põhjamaades. Taim on hea saagikusega ja suhteliselt külmakindel.

'Sonata' 
 Kategooria A+
Polka ja Elsanta ristand. Elsantast 2 päeva hilisem sort. Viljad on koonilised ja ühtlase suurusega, mahlased ja ilusa säravpunase värviga ning suurepärase maitsega. Viljaliha roosa, tiheda konsistentsiga. Väga saagikas sort kvaliteetsete viljadega, ei lõhene paduvihmadega. Kerge korjata, ei tumene korjamisjärgselt. Sobib nii lauamarjaks kui ka töötlemiseks. Puhmas jõulise kasvuga, kompaktne, tütartaimi annab keskmiselt. Istutada natuke hõredamalt kui tavaliselt. Hea talvekindlusega. Hea saagi saamiseks vajab rohkem magneesiumi ja mikroelemente. Vastupidav jahukastele, kuid vastuvõtlik närbumistõvele ja hahkhallitusele. Kuumad ilmad õitsemise ajal ei vähenda saagi kvaliteeti ja saagikust. Valmimisaeg juuli alguses.

'Elsanta'
Kategooria A ja A++
Hea sort kasvuhoonesse. Keskvalmiv. Viljad säravpunased, suured, ümarkoilised, hea säilivuse, käitlemiskindluse ja korjatavusega. Viljaliha helepunane, tihe, hea aroomi ja maitsega. Puhmas jõulise kasvuga, laiuv, suurte lehtedega, tütartaimi annab keskmiselt. Soodsa talve järel väga saagikas. Hahkhallitusele üsna vastupidav, vastuvõtlik närbumistõvele ja teistele mulla kaudu levivatele haigustele. Talvekindlus puudulik, vajab lumevaesel talvel katet.


'Allegro' OTSAS!
Kategooria A

Varajane sort, mis on vähem vastuvõtlik öökülmadele (lehed katavad õisi ja marju). Marja kaal ~20 grammi, varajastest sortidest magusam (võrreldes Rumba ja Cleryga). Läikivad punased viljad, mida saab hästi säilitada. Marjad on suurepärase maitsega. Tugeva kasvuga ja vähem vastuvõtlik mullahaigustele. Vastuvõtlikum antraknoosile.


'Salsa'  OTSAS!
Kategooria A
Saagikas, suureviljaline sort. Marjad on erepunased, viljaliha roosakasvalge. Kujult koonilised, väga suured ja mahlased. Hea korjatavuse ja käitlemiskindlusega. Puhmas on tugev, püstise kasvuga ning annab palju tütartaimi. Vastupidav hilistele öökülmadele. Marjad valmivad juunis-juulis. Vastupidav närbumistõvele ja lehti kahjustavateleseenhaigustele. Vastuvõtlik maasikalestale.

'Sussette' A+ UUS MEIE SORTIMENDIS!
Hiline sort. Viljad on helepunased, magusa maitse ja hea säilivusega. Puhmik on kompaktse kasvuga. Vähem vastuvõtlikum hahkhallitusele ja vastupidav jahukastele.

'Asia' A+ OTSAS!
Keskmiselt varajane sort. Taimed on jõulised, suurte lehtedega. Marjad püsivad terve hooaja vältel väga suured (marja kaal ~27g). Marjad on pika koonilise kujuga, mahlased, läikivad, hea maitsega, tumepunased nii seest kui väljast. Tugeva struktuuri ja pika säilivusajaga sort. Vastuvõtlik jahukaste ja antraknoosi suhtes. Suhteliselt talvekindel sort.Lisa ostukorvi