Kasse ja koeri peletab siniseõieline nõges e. kassi-koera hirm

Siniseõieline nõges, ladina keeles Coleus canin Hybride. Ta kuulub nõgeseliste perekonda(Coleus) ja on aretatud Svaabi aedniku Dieter Stegmeieri poolt spetsiaalselt kasside ning korte eemale hoidmiseks.

On tõestatud, et kassid ja koerad ei talu selle taime lõhna, aga eelmisel aastal ise katsetades ja klientidelt kuuldes, ei mõju see taim päris kõikidele kassidele ja koertele, kuid mõju on olemas. Taime lõhn on muidugi päris intensiivne ja tugev, eriti taime puudutamisel.

Eelmise aastal oli taime ebaõnnestumisel näiteks juhtum, kus koer kasvuhoonest, milles ta lamada armastas ja kuhu taim tema peletamiseks oli istutatud, selle välja kaevas, minema vedas ning mujale maha mattis. Kassid tunnevad algul taime lõhna kohta tavaliselt suurt huvi, kuid hiljem seda ei puutu. Omast praktikast oskan öelda, et meil oli probleeme oma maja juures trepil ja eeskojas kasside märgistamisega, kuid peale kahe kena lillepotiga sai see probleem täiesti lahendatud. Olen tähele pannud, et kui kassi-koera hirm istutada loomade lemmik kohta, kus nad tavaliselt ei ole harjunud sellise lõhnaga, siis see tekitab neis agressiivsust selle taime vastu. Kui kassi-koera hirm istutada kohta, kuhu nad ei pea minema ja mis neile nii väga oluline ei ole, siis nad loobuvad selle koha külastamisest. Kõige selle kohta ma samas aga täielikku garantiid anda ei julge, sest iga olukord ja loom on erinevad, aga proovida tasub.

Põhiline kasutusala on sellel taimel madalate okaspuude ja lillepottide, -peenarde kaitsmine kasside ja koerte märgistamise eest, kuna just need taimed on väga tunlikud märgistamisele. Eriti just okaspuude vormid, sest kui võrast kuivab ära kasvõi üks oks on kuju kahjustatud ja seda on kas väga raske või siis isegi võimatu taastada. Samuti saab selle taimega kaitsta mitmesugusei, objekte, nagu trepid, esikud, pergolad ja igasugused suvised istumiskohad, kuid miks ka mitte kasvatada seda taime toataimena, kuigi pean meenutama, et taim on väga intensiivse lõhnaga, eriti kui seda puutuda.

Kassi-koera hirm istutatakse kaitstava objekti lähedale, kõrvale ja soovitavalt väikese grupina, 2-3 taime lähestikku, siis om mõju parem. Taime on kasulik aegajalt kärpida, siis kasvab ta käharam ja on ka dekoratiivne. Kasvukoha ja mullastiku suhtes ta kapriisne ei ole, ka valguse suhtes ei piparda, varjus võib veidi venida, kuid kärpimine aitab. Väetada, nagu enamusi suvelilli, pottides regulaarselt, peenras harvemini. Siniseõieline nõges on müügis ka Kanepi Aiandis kohapeal ja ka meie müügivõrgus.

Sellel postitusel on 16 vastust

pwNvKrkqUO
DLtIVjBNFiAmv
12. november 2019
qSwpKOCa
YHyAxmIh
12. november 2019
kBCGWcxhTRqjHtAQ
DWBRkezPaTvZY
6. jaanuar 2020
KYmBTdwG
ifENjvSpWlHmkOgt
6. jaanuar 2020
CjJBeZUPOvL
vXnSGqFaMYltZL
1. märts 2020
OWBCuMjqbDTY
UnEcFuPfHbNsqW
1. märts 2020
olezMYiLExRvPDwB
cVIqoayKXwmeRFT
19. mai 2020
RyYqWUgrt
ctTeVQob
19. mai 2020
iRIfBDGLZu
zCPGuQZFrnHJc
26. juuni 2020
vfsFaQkzinjZJrbx
CoaMRIvHtSkVc
26. juuni 2020
nDNGmEzsiSpdCF
jzKmeduZ
31. juuli 2020
tFdyOxHXBqUY
kqUQopmIJwFXSK
31. juuli 2020
DmurfXAp
ytjTDZMES
22. september 2020
wXFodrSiZNyV
fUivuPwmqk
22. september 2020
muQWbKZxCEG
ZarzAGbJVyC
8. oktoober 2020
QDpPEwvTSNM
vtDfMETCbI
8. oktoober 2020
Email again: