Õunapuud.

Hind:   €


Suvisordid.

'Konfetnoje'

Suvisort. Vili magemagus, kollane, kaetud joonelise punaga, keskmise suurusega. Puu saagikas, talve- ja haigusekindel.
Sort on pärit Venemaalt.'Suislepp'

Hilisem suvisort. Viljad valmivad augusti teisel poolel või septembri alguses. Vili on mahlane, magushapu kuni magus, kollakasvalge, laigulise punaga (värvumine oleneb kasvukohast). Viljalihas roosakaid triipe ja laike.
Puu on liigniiskuse suhtes tundlik. Hea talvekindlusega.


‘Krügeri tuviõun’

Keskmise suurusega mahlased vähese hapuga magusad õunad. Keskmise kasvuga,tiheda püstaka võraga. Viljakandm ise algus on puul varane, vahel juba puukoolis. Hea saagikus. Haiguskindlus on keskmine kuni hea. Talvekindlus keskpärane.
‘Martsipan’ 

SUVESORT. Vili on keskmise suurusega, viljaliha tihe, magemagusa maitsega. Põhivärvus on rohekaskollane, triibulise punaga. Tarbimisküps on augusti lõpus, ning säilib paar nädalat. Keskmiselt saagikas ja haiguskindel. Vajab head viljakat mulda. Talvekindel. Vili on töötlemisväärtuseta. Sobib koduaeda.


‘Valge klaarõun’ 

Vili on suur, ümarkooniline, kollakasvalge, ilma punata. Magushapu, maitsev, üleküpsenult jahune, vahel ka klaasjas. Koristus ja tarbimisküps augusti teisel poolel, säilib lühikest aega. Varaviljuv ja viljakas, mullastiku suhtes nõudlik, keskmise talvekindlusega. Puuviljamädaniku ja kärntõve õrn.

'Kasper'

Suvisort. Valmib juulis augustis.
Vili on munajas, tömbi tipuga, keskmise suurusega, rohekaskollane, väheselt pruunikas­punaste joontega.
Viljaliha on peeneteraline, roosakate soontega, keskmise tihedusega, hapukasmagus. Viljakest õhuke, sile, tugeva lõhnaga. Viljadel on pikk kasutusaeg ja maitselt üks paremaid suviõunu, kuigi viljad välimuselt tagasihoidlikud. Varaviljakas. Suure saagikusega. Korrapärase kandvusega. Talvele vastupidav. Vähe vastuvõtlik kärntõvele. Sordi aretas Asta Kask Märjamaal 1970. aastal tärganud seemikute hulgast. Sordina registreeritud 2007. aastal.


Sügissordid.

'Kovalenkovskoje'

Sügissort. Valmib septembris, säilib kuni detsembrini. Vili munajas, punase kattevärvusega. Viljaliha magemagus. Puu varaviljuv, väga saagikas.'Krameri tuviõun'

Sügissort. Peamine tarbimisperiood oktoobrist jaanuarini. Viljad ei valmi korraga, koristatakse valikuliselt septembrikuu jooksul.
Vili on piklikkooniline, valkjaskollane, roosakaspunase kattevärviga, paksu väliskestaga.
Viljaliha on kollakasvalge, mahlane, meeldiva hapukasmagusa maitsega. Hea köögi- ja lauaõun.
Puu on varaviljuv ja saagikas. Kannab igal aastal. Haigustele vastupidav. Eelistab soojemat kasvukohta.
Sordi on aretanud Otto Kramer Tallinnas 1937. aastal 'Leedu Pepini' baasil.

‘Liivi Kuldrenett’

Sügissort. Puu on varaviljakas ja väga saagikas. Vili keskmine. Põhivärvus kollakasroheline, kahvatu-punase jumega. Viljaliha tihe, kõva, vürtsikas, magusa maitsega. Valmib septembris. Viljub igal aastal. Kõrge saagikus. Vajab viljakat mulda. Ei sobi märg kasvukoht. Haiguskindlus hea, talvekindlus rahuldav.
‘Sügisdessert’

Sügissort. Valmib septembri keskel, tarbimisperiood oktoobrini. Vili on keskmise suurusega kuni suur, ümar kuni ümarmunajas. Põhivärvus rohekas või helekollane, kaetud roosaka triibulise ja tähnilise punaga. Viljaliha on kollakasvalge, keskmise tihedusega, hapumagus, meeldiva vürtsiga. Lauaõun, mis sobib ka mahlaks ja kuivatamiseks.
Puu on varaviljuv ja väga saagikas. Võra on laiuv, mõõduka suurusega. Vajab kaitset tüvekahjustuste eest. Sordi aretas Aleksander Siimon Pollis 1946. aastal 'Antonovka' ja 'Tartu Roosõuna' ehk 'Wealthy' ristamisel.Talisordid.

'Cortland'

Kauasäiliv taliõun. Heas hoidlas säilivad haigustest vabad õunad kevadeni. Vili ümar kuni laiümar. Põhivärvus on rohekaskollane, kattevärvus tumedam punane, kuid sageli ei kata see õuna üleni. Viljaliha on valge, peeneteraline, hapukasmagus. Õunad sobivad ka mahla ja kompoti valmistamiseks ning kuivatamiseks. Ilusa välimuse ja hea maitse tõttu üks meeldivamaid taliõunu. Peamine puudus on nakatumine kärntõppe, mistõttu vajab pritsimist seenhaiguste vastu. Aretati USA-s Genevas alates 1898. Aastast, mil ristati ’Ben Davis’ ja McIntosh’.


‘Katre’

Talvesort. Puu hakkab varakult vilja kandma ja on saagikas. Vili keskmine kuni suur, ümmargune, mõne madala kandiga. Põhivärvus rohekaskollane Punane kattevärvus katab peaaegu kogu vilja. Viljaliha rohekasvalge, mahlane, tihe, magushapu. Mullastiku suhtes leplik. Talve ja haiguskindlus väga head.

Pereõunapuud: 

2 sorti. Hind: 

Variant 1 -
Variant 2 - 

Variant 3 -

Variant 4 -

Variant 5 - 

Variant 6 -

3 sorti, dekoratiivsel vastupidaval väikeseviljalisel mägiõunapuul. Hind:

Variant 1 - 'Konfetnoje' + 'Pärnu tuviõun' + 'suislepp'

Variant 2 - 'Krügeri tuviõun' + 'Liivi kuldrenett'  + 'Martsipan'

Variant 3 - 'Liivi kuldrenett' + 'Valge klaar' + 'Kovalenkovskoje'

Variant 4 - 'Martsipan' + 'Kovalenkovskoje' +  'Krügeri tuviõun'