Kirsipuud.

HAPUKIRSIPUUD. Hind: 19.90

'Läti madal'

Keskvalmiv kirss, valmib juuli keskel. Vili ümar, tumepunane, mahlane. Luuseeme on väike. Viljaliha ja mahl on punane, magushapu maitsega. Sobib lauale, kompotiks, mahlaks, veiniks ja keediseks. Puu on nõrga kasvuga, madala võraga, varaviljuv ja saagikas. Iseviljuv. Sort on pärit ja levinud Lätis ja Leedus. Eestis senini tähtsaim hapukirsisort. Tuntud ka nimega ’Läti-Leedu Madalkirss’.'Novella' 

Varavalmiv. Vili valmib juuli teisel nädalal, on keskmise suurusega kuni suur, ümar, mustjaspunane. Viljaliha on mustjaspunane, mahlane, keskmise tihedusega, hapukasmagus. Mahl on tumepunane. Luuseeme eraldub viljalihast hästi. Puu on keskmise kasvuga, kompaktse püstise võraga. Talvekindel, õiepungad veidi talveõrnad. Saagikas. Osaliselt iseviljuv. Head tolmuandjad on ‘Läti madalkirss’ ja ‘Turgenevka’. Vastupidav kirsipuu-lehevarisemistõvele ja luuviljaliste mädanikule. 


MAGUSKIRSIPUUD. Hind: 19.90

'Dönisseni kollane'

Hilisepoolne või hiline, valmimisaeg juuli lõpus või augusti alguses. Vili on kollane, päikese poolt sageli roosaka kattevärvusega. Viljaliha kollakas, tihe, heamaitseline, mahl värvitu. Lauamari. Puu keskmise kasvuga. Ümara, parastiheda võraga. Haigus- ja talvekindlus on head. Rahuldav isetolmleja, saaki parandab teise sordi õietolm.
Sort on pärit Preisimaalt, 19. sajandi algusest. Eestis varem kasutatud nime 'Viljandi Kollane'.'Madissoni roosa'

Keskvalmiv või hilisepoolne juuli keskpaik või mõned päevad hiljem. Vili on suur, helepunane.
Viljaliha kollakasroosa, väga meeldiva maitsega, mahl roosakas. Hea lauamari, sobib ka hoidistamiseks. Puu on keskmise kasvutugevusega, hõreda võraga. Talvekindel. Nõrk kuni rahuldav isetolmleja, saaki parandab teise sordi õietolm. Sordi on aretanud Emil ja Helgi Madisson Kohtla-Järvel asuvas koduaias.

'Tontu'

Valmimisaeg juuli alguses. Vili on suur, tumepunane või mustjaspunane. Viljaliha tumepunane, tihe, hea hapukasmagusa maitsega, mahl tumepunane. Sobib nii lauamarjaks kui hoidistamiseks. Luuseeme on viljalihast kergesti eemaldatav. Puu on väga saagikas, püstise võraga. Haigus- ja talvekindlus on head. Vajab kõrvale teist sorti, sest oma õietolmuga ei viljastu. Sordi on aretanud Kalju Kask Pollis 1978. aastal sordi 'Norri' vabatolmlemisseemnete külvist.


‘Meelika’  LÄBIMÜÜDUD!

Puu on keskmist kasvu, ümmarguse võraga. Saagikas, isetolmleja ja hea tolmuandja teistele sortidele. Saagi suurendamise eesmärgil sobib tolmuandjaks ‘Arthur’. Talvekindel. Hea haiguskindlusega. Vili valmib juuli teisel nädalal, on väikesevõitu, ovaalne, mustjaspunane või must. Viljaliha tumepunane, pehme, mahlane, hapukasmagus. Mahl tumepunane. Luuseeme viljalihast kergesti eraldatav.

‘Meelika’'Elle' alusel VC-13. Hind: 22.90

Varavalmiv. Vili keskmine või suur, laiümar, tumepunane. Mahl on roosakaspunane, viljaliha pehme, punane, heamaitseline. Puu on keskmise kasvutugevusega, laiuva kasvulaadiga. Sort saagikas, talvekindel, oma õietolmuga ei viljastu. Aretasid H. Jänes, A. Jaama ja e. Jaama Pollis. 'Juku' seemik 1977. aasta saagist. Sordina registreeritud 2010. aastal.


Perepuu 2 sordiga.  EI OLE HETKEL SAADAVAL!

Variant 1 - 'Dönisseni kollane' + 'Arthur'
VAriant 2 - 'Dönisseni kollane'  + 'Madissoni roosa'