Tomati taimed 2020

Pakkumises olevate tomatisortide loetelu:

'Fuji Pink' 
Indeterminantne (piiramatu kasvuga) sort. Suurepärase maitsega õrnakooreline tumeroosa tomatisort. Ümarad viljad kaaluga 180-200 g. Väga hea säilivusega sort.

'Fuji Pink'

'Evelle' 
Indeterminantse (piiramatu) kasvuga, varajane ja saagikas sort. Kobar on ühe- või kaheharuline. Valmimata vili on rohelise “kraega”, valminult punane, piklikümar, keskmise massiga 80-90 g. Viljad on ühtlase suurusega kogu taimel. Uus sort on vastupidav haigustele ja viljade lõhenemisele. Sobib kasvatamiseks kevadkasvuhoonetes.

'Evelle''Green Zebra'  ##

Keskvarajane kõrgekasvuline sort kasvatamiseks katmikalal, hinnatud keskmise suurusega maitsvate aromaatsete viljade poolest. Vilja värvus roheline, kergete triipudega, vili hea säilivusega. Tarvitatakse värskelt. Samuti sobivad konserveerimiseks.­ 

'Green Zebra'


'Cindel' ##  

Hinnatud, tulus standardsort. Väga varajane, saagikas ja kindel tomat, vili 130 g.

'Cindel'

'Brooklyn' UUS meie sortimendis!
Keskmiselt varajane, kõrgekasvuline. Vili on keskmise suurusega ja väga ilusa piklik-ümara kujuga. Maitselt klassikaline, natuke hapukam. Sobib kasvuhoonesse. Taimehaigustele vastupidav. Taimed on tugevakasvulised ja tugeva juurestikuga.

'Brooklyn''Erk' ##  
Keskvarajane, taim on keskmise kasvuga, lehed kasvu algul püstjad, esimene õisik asub 7-8 lehe järel, järgmised kobarad 2-3 lehe tagant, kobar on lihtne, kobaras 4-6 vilja, vili on lame-ümmargune, vilja värvus erepunane, valmimata vili valkjas, esimesed viljad võivad olla ribilised, hiljem siledad, suured.  Keskmine vilja mass 125-150 grammi. Vastupidav ruugehallitusele.

'Erk'


'Moneymaker'  
Kõrgekasvuline kobartomat. Varajane ja väga saagikas, peavõrsel moodustub 7-8 kobarat, milles igaühes 8-10 vilja. Vilja kaal 80-100g. Viljub hilise sügiseni. Sobib nii kasuhoonesse kui ka avamaale.

'Moneymaker'


'Tolstoi' ## 

Kõrgekasvuline, haigustele vastupidav. Viljad keskmise suurusega 80-120g., säilivad väga hästi. Kasvuhoones saagikam, sobib ka avamaale.

'Tolstoi'
'Oxheart' (Härjasüda)##   

Indeterminantne sort. Viljad ülisuured, kuni 300g.
Kasvatada 1-2 harulisena. Viljad on roosakaspunased, mahlased, õhukese kestaga.

'Oxheart'

'Rally' ##   
Indeterminantne sort, 200 g viljaga lihatomat. Varajane! Sobib hästi kiletunnelisse. Haiguskindel! Heamaitselised ja kenad tomatid säilivad pikalt.

'Rally'

'Visa' ##  
Kõrgekasvuline, varavalmiv saagikas hübriidsort. Lapikümarad hea maitsega viljad (95-100g). Transpordikindlus hea.

'Visa'


'Malle' ##  
Kõrgekasvuline, saagikas ja varajane sort. Vili lapikümar, keskmise kaaluga 90 g. Viljad väga hea maitsega. Vastupidavad lõhenemisele ja transpordile. Sort on haigustele vastupidav.

'Malle'
'Vilja' ## 
Kõrgekasvuline. Keskvarajane sort, suure viljaga (140-150 g). Kobaras on 4-6 vilja. Vastupidav ruugehallitusele ja viljade lõhenemisele, hea transpordikindlusega.

'Vilja'

'San Marzano' ##  
Kõrgekasvuline. Keskhiline ning saagikas. Tomatid kobaras piklikovaalsed, kuni 8 cm, kaaluga 90-110 grammi. Säilib hästi, ei lõhene. Katmikalale, avamaale. Itaalia päritolu ploomtomat, mida peetakse üheks parimaks söögitegemise tomatiks. Vähe seemneid, paks viljaliha, tugev maitse.

'San Marzano'
'Red Cherry' ##  
Varajane ning kõrgekasvuline. Saagikas kirsstomat. Viljad väga hea maitsega, väikesed, ümarad. Pikas kobaras tomatid kaaluga 15-20g.

'Red Cherry'

'Cherry Baby' UUS meie sortimendis!
Suurepärase maitsega kirsstomat. Vili kaalub umbes 20 grammi. Taime kõrgus umbes 150cm. Viljad valmivad augustist. Hea tootmis- ning haiguskindlusega sort.

'Cherry Baby''Maike'
Varajane. Madalakasvuline, moodustab vähe külgvõrseid. Saagikas. Lõhenemiskindlad 60-65 grammised tomatid. Viljad ümarad, ühtlased ja siledad. Kobar mitmeharuline. Vastupidav mitmele tomatihaigusele. Katmikalale ja avamaale.

'Maike'
'Mato' ##
Madalakasvuline, varajane ning saagikas sort. Vili lameümmargune. Viljade keskmine kaal 90-100 g. Vastupidav ruugehallitusele. Säilib hästi, hea transporditaluvusega.

'Mato'

'Terma'
Determinantne, madalakasvuline, väga varajane. Tärkamisest saagi valmimiseni 90-95 päeva. Kobar hargnenud. Vili väike, 50 g, lapikümar kuni ümar. Vastupidav haigustele ja viljade lõhenemisele. Sobib kasvatamiseks kiletunnelis ja avamaal.

'Terma'

'Roma'
Determinantne, 60 cm kõrgune taim. Keskvalmivad ovaalsed ploomtomatid, punased,  väheste seemnetega ning kaaludes 60-70 grammi. Konserveerimiseks, kastmeteks. Säilib hästi. Sobib ka avamaal kasvatamiseks. Vastupidav lehemädanikule ja närbumistõvele.

'Roma'

'Valve' ##  

Poolkõrge ning varajane. Kobar võib olla ühe- või mitmeharuline, vili kujult veidi piklik, vahel ka ümar, lõpetab kasvu 6-7 kobara järel. Sort on suuresaagiline.  Vilja keskmine mass 95 grammi, viljad lõhenemiskindlad. Ruugehallituskindel. 

'Valve'Ripp- ja potitomatid. ##

'Brasil' 

Puhmja kuni rippuva kasvukujuga. Varajane viljuja, rikkalik saagikus. Umbes 3 cm pikkuseid punased viljad, väga aromaatne. Taime kõrgus 50-55cm. 

'Brasil'

'Verino' ##  
Väga kompaktse kasvuga sort potis kasvatamiseks. Kõrgus 40-50cm. Erkpunased kirsisuurused viljad on suhteliselt õrna naha ja magusa maitsega. Sobib hästi rõdule ja terrassile.

 


'Varto'

Varajane, pooldeterminantne, varjutaluv kompaktne sort. Keskmiselt taimel 37 vilja, vili helepunane, mass 50 g. Sobib kasvatamiseks kasvuhoones, poolvarjulises aias, amplis, rõdul ning toas aknalaual.