Tomati taimed 

Pakkumises olevate tomatisortide loetelu:

'Green Zebra' UUS MEIE SORTIMENDIS! ##
Keskvarajane kõrgekasvuline sort kasvatamiseks katmikalal, hinnatud keskmise suurusega maitsvate aromaatsete viljade poolest. Vilja värvus roheline, kergete triipudega, vili hea säilivusega. Tarvitatakse värskelt. Samuti sobivad konserveerimiseks.­ 

'Rally' ##
Indeterminantne sort, 200 g viljaga lihatomat. Sobib hästi kiletunnelisse. Taim avatud kasvuga.

'Indigo Rose' ##
Musta värvi, vürtsika aroomiga. Vilja kaal umbes 50g.
Muutub mustaks üsna vara, küpsedes on punaka läikega. 

'Erk' ##
Keskvarajane, taim on keskmise kasvuga, lehed kasvu algul püstjad, esimene õisik asub 7-8 lehe järel, järgmised kobarad 2-3 lehe tagant, kobar on lihtne, kobaras 4-6 vilja, vili on lame-ümmargune, vilja värvus erepunane, valmimata vili valkjas, esimesed viljad võivad olla ribilised, hiljem siledad, suured.  Keskmine vilja mass 125-150 grammi. Vastupidav ruugehallitusele.        

'Goldn Sunrise' ##
Varajane sort. Taim on kõrge kasvuga, latv näpistatakse ära sobival kõrgusel. Viljad on väga hea maitsega, keskmise suuruse ja tiheda viljalihaga.

'Tolstoi' ##

Kõrgekasvuline, haigustele vastupidav. Viljad keskmise suurusega 80-120g., säilivad väga hästi.

'Cindel' ##
Hinnatud, tulus standardsort. Väga varajane, saagikas ja kindel tomat, vili 130 g. 

'Oxheart' (Härjasüda)##

Indeterminantne sort. Viljad ülisuured, kuni 300g.
Kasvatada 1-2 harulisena. Viljad on roosakaspunased, mahlased, õhukese kestaga.

'Visa' ##
Kõrgekasvuline, varavalmiv saagikas hübriidsort. Lapikümarad hea maitsega viljad (95-100 g). Transpordikindlus hea.

'Malle' ##
Kõrgekasvuline, saagikas ja varajane sort. Vili lapikümar, keskmise kaaluga 90 g. Viljad väga hea maitsega. Vastupidavad lõhenemisele ja transpordile. Sort on haigustele vastupidav.

'Vilja' ##
Kõrgekasvuline. Keskvarajane sort, suure viljaga (140-150 g). Vastupidav ruugehallitusele ja viljade lõhenemisele, hea transpordikindlusega.

'San Marzano' ##
Hinnatud lihakas ploomtomat. Saagikas. Tomatid kobaras piklikovaalsed, kuni 8 cm, kaaluga 90-110 grammi. Säilib hästi, ei lõhene. Katmikalale, avamaale. Vähese veesisalduse ja tiheda viljaliha pärast sobib hästi marineerimiseks, püreedeks-pastadeks. 

'Mato' ##
Madalakasvuline, varajane ning saagikas sort. Vili lameümmargune. Viljade keskmine kaal 90-100 g. Vastupidav ruugehallitusele. Säilib hästi, hea transporditaluvusega.

'Maike' ##
Madalakasvuline ja varavalmiv. Viljad on ümmargused, siledad, ribideta. Viljade keskmine kaal 60-65 g. Suuresaagiline. 

'Terma' ##
Madal, väga varajane. Vili lapik kuni ümar, 50g. Sobib kiletunnelisse ja avamaale.

'Roma' ##
Madalakasvuline ja keskvarajane sort, vili umbes 90 g, pikliku kujuga. Kõrgus kuni 60 cm. Avamaale sobilik sort. Vastupidav lehemädanikule.

'Valve' ##
Madalakasvuline. Varajane. Kobar võib olla ühe- või mitmeharuline, vili kujult veidi piklik, vahel ka ümar.  Vilja keskmine mass 95 grammi, viljad lõhenemiskindlad. Ruugehallituskindel. 

'Red Cherry' ##
Kobartomat. Kõrge kasvuga. Saagikas. Viljad magusa maitsega.

'Vilma' ##
Kasvatamiseks rõdul või aknalaual potis. Taime kõrgus 50-60 cm. Aromaatsed ja mahlased viljad kaaluga kuni 30 g sobivad värskelt ja konserveerimiseks. Taimi võib kasvatada ka avamaal.­

Ripp- ja potitomatid. ##

'Brasil Red' - 
Puhmja kuni rippuva kasvukujuga kokteilitomat. Erkpunased, magusad viljad. Varajane viljuja, rikkalik saagikus. Elastsed võrsed.

'Varto'
Taim on kompaktne ja varjutaluv, tumerohelised gofreeritud lehed asetsevad poolpüstjalt, vili on helepunane.  Keskmine vilja mass 50 grammi.  Suhteliselt vastupidav haigustele.  sobib kasvatamiseks toas aknalaual, rõdul, aga samuti kiletunnelis või kasvuhoones. Talub ööpäevaringset valgustamist.     

'Verino' - Väga kompaktse kasvuga sort potis kasvatamiseks. silmatorkavad kirsisuurused viljad. Erkpunased viljad suhteliselt õrna naha ja magusa maitsega.