Muud köögiviljad 2020

Lisaks pakume veel:

Arbuusi  taimi:  
'Crimson Sweet' 
Saagirikas sort, keskmise suurusega 3,5-4 kg kaaluvad, ümarad arbuusid. Tumerohelised ja helerohelised triibud. Väga magus viljaliha, kus praktiliselt puuduvad seemned. Käsitsi tolmeldamine suurendab saaki.

'Crimson Sweet'

'Sugar Baby
Varajane. Hea viljuvusega ka jahedamates tingimustes. Tumerohelise koore ja tumepunase maitsva mahlase viljalihaga 2-4(8) kg. Ümar vili. Seemned väikesed. Taim kompaktne, 1,5 m võrsetega. Istutada samale sügavusele. Käsitsi tolmeldamine suurendab saaki.

'Sugar Baby'
Baklažaani taimi:
'Madonna' 
Kasvuaegne temperatuur peaks olema +22...+25ºC. Külma ja ka tuuletõmmet baklažaan ei talu. Küll aga meeldib talle päikseline kasvukoht. Soojalembese kultuurina õnnestub kasvatamine vaid kasvuhoones või soojas lavas, kuhu taimed istutatakse alles pärast öökülmade möödumist. Samuti õnnestub baklažaani edukalt kasvatada potitaimena, kus ta asetatakse võimalikult päikselisse ja sooja kohta. Mullasoojuse hoidmiseks ja suurendamiseks võib baklažaani kasvatamisel kasutada multšina musta kilet, turvast, kõdusõnnikut vms materjali. Kasvatamiseks sobivaim muld peaks olema toitaineterikas (nt kuhu on lisatud kõdusõnnikut või kompostimulda) ja kerge lõimisega. Erinevalt tomatitaimedest ei istutata baklažaani väga sügavale. Piisab, kui istutatakse vaid 2-3cm sügavamale kui taim potis olles kasvas. Pärast istutamist kastetakse taimi põhjalikult. Mullaniiskuse suhtes on baklažaan tundlik, selle puudusel kasv pidurdub, varisevad nii õienupud, õied kui viljaalged. Kasina või ebaregulaarse kastmise tulemusena muutuvad viljad kibedaks ja jäävad väikeseks. Kasta leige veega, harva, kuid põhjalikult. Vältida pidevat liiga märga mulda. Kord kolme nädala jooksul väetada täisväetise lahusega.


Peruu füüsali taimi:
'Goldvital'.
Taim kasvab 1-1,5 meetri kõrguseks. Marjad valmivad septembris-oktoobris. 
Peruu füüsal ehk peruu kirss on tuntud kui peruu mari või ananasskirss. Viljad suuremad kui maasikfüüsalil ning need sisaldavad palju vitamiine, mikroelemente, pektiini. Maitse on õrnem ja meeldivam kui teistel liikidel, lõhn meenutab maasikat, ananassi või teisi puuvilju. Vilja ümbritseb viljatupp. Kasutatakse väga palju värskelt, kuid tehakse ka keedist, kompotti, mitmeid maiustusi.
Kasvukoht: Taimed kasvavad hästi kergemapoolsel, lahjemal mullal. Rikkalikult väetatud mullal kasvavad küll taimed ise hästi, kuid saak võib jääda kehvaks. 
Hooldamine: Füüsali kasvatamine ei nõua erilist aega. Taimi ei ole vaja kujundada, vajadusel vaid kasta. Pealtväetamisega tasub olla ettevaatlik, sest taimedele sobib lahjem muld.
Saagi koristamine: Viljade valmimisest annab märku nende varisemine. Hästi mõjub paarikraadine öökülm, pärast seda muutuvad viljad palju maitsvamaks. Sügisel, kui on vaja koristada poolvalminud viljad, säilivad need nullilähedasel plusskraadidel mitmeid kuid – isegi kevadeni.

Suvikõrvitsa taimi:
'Leila'
Varajane tumeroheline saagikas suvikõrvits, resistentne jahukastele, kasvab kiiresti.

'Leila'Meloni taimi:
'Ananas'
Keskhiline. Vajab sooja ja niisket kasvukohta, soovitatav kasvatada kasvuhoones. Vili ovaalne, kollase koorega.

Varajase kapsa taimi:
'Jetma' F1
Väga varajane 50-60 päeva istutamisest. Ühe kuni kahe kilone ümar kollakasroheline küllaltki tugev pea. Heade maitseomadustega profisort. Varajastest suurima peaga.  Kasvatamiseks avamaal, kiletunnelis, katteloori all.

'Jetma'F1
Lillkapsa taimi

Lillkapsas