Kadakad
Roomav kadakas 'Blue Chip'

Sinakate võrsetega madal ja laiuv sort. Aeglase kasvuga. Sinakas toon püsib aastaringselt. Hea pinnakatja peenras ja kiviktaimlas.
Kasvuks sobib päikeseline ja tuultele avatud, kuivema pinnasega koht.Roomav kadakas 'Wiltonii'
Roomav, okste tipud kergelt püstised. Okkad pehmed, sinakasrohelised. Sobivad kergemad vett läbilaskvad mullad. Vajab palju valgust, muidu muutub hõredaks. Noori taimi on soovitav tugevalt kärpida, siis on taim tihedam. Aeglase kasvuga, üks parimaid pinnakattesorte.Kirju kadakas 'Blue Carpet'
Kiirekasvuline laiuv pinnakatte sort. Võrsete tipud allapoole kaardus. Okkad on nõeljad, hallikassinised.
Randkadakas 'Blue Pacific'
Roomav põõsas. Okkad sinakasrohelised, laiad. Mullastiku suhtes vähenõudlik. Külmal talvel vajab katet, varjutada kevadise päikese eest.

Kaljukadakas 'Sky Rocket'
Sinakashall tihe sammas. Väga kiire kasvuga aastane juurdekasv on kuni 20 sentimeetrit. Taim on vähenõudlik ja talub hästi linnatingimusi. Kasvab u 6-8m kõrguseks ja 0,8-1m laiuseks.
Kaljukadakas 'Blue Arrow'
Kitsassammasja võraga kompaktne sort. Väikeste tihedalt liibuvate hallikassiniste soomustega. Armastab päikeselist kasvukohta, noorena talub ka mõningast varju. Üldiselt külmakindel. Istutamisel vältida raskeid, vett halvasti läbilaskvaid savimuldi. Vajab kevadpäikese eest kaitset, varjutada varjutuskangaga.


Pfitzeri ehk keskmine kadakas 'Mint Julep'
Kiirekasvuline heleroheliste okastega kuni 1,5m kõrge ja kuni 3m lai põõsas.Harilik kadakas 'Arnold'
Sinakasroheliste okastega ja väga kitsa võraga 1 m kõrgune puu. Sobib istutada ka kiviktaimlasse.


Harilik kadakas 'Repanda'
Roomava kasvukujuga tihe põõsas. Okkad on nõeljad, pehmed, intensiivselt tumerohelised. Talvel pruunikasrohelised.

Roomav kadakas 'Limeglow'
Aeglasekasvuline pehmeokkaline laiuv vorm. 15-aastane taim võib kasvada kuni 0,7-1 m laiuseks põõsaks, mille kõrgus on 20-30 cm. Okkad kollased, noored kasvud eriti silmatorkavad. Talvel oranžikaspruun.Roomav kadakas 'Andorra Compact'
Tihe, kompaktne pinnakattetaim. Noorelt on oksad püstised, hiljem horisontaalselt. Okkad on nõeljad, suvel rohelised, talvel violetjaspruunid. Sobivad kergema lõimisega kuivad kuni niisked vett läbilaskvad mullad. Kasvab ka toitainetevaesel pinnasel. Kasutatakse üksikult, rühmadena, nõlvadele ja pinnakattena

Kirju kadakas 'Holger'
Madal ebakorrapärane puhmas. Noored võrsed ja okkad on väävelkollased, vanemas eas metallsinised. Sobivad kõik aiamullad, happelised kuni aluselised. Kasvab päikesepaistel ja kerges poolvarjus. Valguses on värvus intensiivsem. Kasutatakse üksikult, rühmadena. Pikki võrseid on soovitav kärpida.Pfitzeri kadakas 'Pfitzeriana Aurea'
Madal ja laiuv vorm. Noorte võrsete tipud on kuldkollased, talvel kollakasrohelised. Sobivad kergema lõimisega kuivad kuni niisked, vett läbilaskvad mullad. Kasvab ka toitainetevaesel liivasel pinnasel. Eelistab päikeselist kasvukohta. Sobib kasvatamiseks väiksemates aedades: peenardel ja kiviktaimlates.

Keskmine kadakas 'Mordigan Gold'
Kompaktse kasvukujuga tihe kahvatukollane puhmas. Mullastiku suhtes vähenõudlik, kuid eelistab kergemaid, vett hästi läbilaskvaid muldasid.


Hiina kadakas 'Kuriwao Gold'

Tugevakasvuline, laiuv püstiste okstega põõsas. Noored võrsed/okkad säravkollased. Vanemad okkad kollakasrohelised. Vajab kasvuks päikesepaistelist kasvukohta, muld olgu pigem toitainetevaesem kui rikkam ja kuivemapoolne. Varjus kasvades jääb taim hõredaks.
Virgiinia kadakas 'Grey Owl'
Kaarjate okstega laiuv põõsas. Suhteliselt tugevakasvuline. Okkad on soomusjad, sinakashallikad kuni hallikasrohelised. Oksad noorelt tõusvad, vanemas eas rõhtsad. Mullastiku suhtes vähenõudlik. Sobivad kõik aiamullad, happelised kuni aluselised. Kasvab nii päikesepaistel kui ka poolvarjus. Talub saastunud õhku. Kasutatakse üksikult, rühmadena, sobib hästi sammasjate vormidega.

Sabiina kadakas 'Arcadia'
Kiirekasvuline laiuv sort. Okkad väikesed, helerohelised, sabina kadakatele omase lõhnaga. Oksad hõredamad, kaarjalt laiuvad. 10-aastane taim võib kasvada kuni 1,5 m laiuseks ja 0,5-0,6 m kõrguseks. Talub hästi lõikamist. Sabiina kadakate üldised kasvutingimused: Mullastiku ja niiskuse suhtes vähenõudlik, kasvab hästi ka poolvarjulises kohas. Sobib kasvatamiseks keskmistes ja suuremates aedades (murus, peenardes, nõlvade kinnistamiseks jne).


Sabiina kadakas 'Glauca'

K:0,8-1m L: 1,5-2m. Laiuv, ebaühtlase võraga. Okkad soomusjad, sinakasrohelised, talvel pruunikasrohelised. Kiirekasvuline. Mullastiku suhtes vähenõudlik. Päike-poolvari. Kasvatatakse kiviktaimlates, istutusalades.
Lisa ostukorvi